Kartı olmayan WD Hard diskten veri kurtarma

Elektronik devresi (PCB) yanmış,  ROM çipi sıfırlanmış WD3200AAJS diskten veri kurtarma.
Veriler % 100 alındı.

Bu işlem veri kurtarma sektöründe çok az firma tarafından yapılabilmektedir. Daha önce 1 müşteriye ait PCB olmayan Samsung Hard diskten , 2 ayrı müşteriye ait PCB si tahrip olmuş Samsung hard disklerden veri alabilmiştik.  Ancak WD disklerden bu şekilde veri alabilmiş olmak bizi oldukça gururlandırdı. Sektörde üst sıralarda yer alma hedefimize bir adım daha yaklaşık. Müşterilerimizden aldığımız pozitif geri dönüşler azmimizi daha da artırmaktadır.

Şu ana kadar , PCB ( elektronik devre kartı) olmayan veya tamamen tahrip olmuş,  ROM u ölmüş diskten veri alabildiğimiz markalar ,

SAMSUNG ,  HITACHI , HGST , FUJITSU  WESTERN DIGITAL

Bu şekildeki hard disklerden veri kurtarma işlemi karmaşık ve uzun süre alabilen işlemlerdir. Marka ve modele göre sonuç alınabilme ihtimali değişmektedir.

Şu an dünyada , ROM u olmayan Toshiba Hard disklerden veri kurtarma işlemini yapabilen kimse yoktur. Toshiba diskler için çözüm bulma araştırmalarımıza devam ediyoruz.

Seagate Hard diskler için şu ana kadar deneme yapmadık. Ama çözebileceğimizi düşünüyoruz.

Ayrıca daha önce , başka veri kurtarma merkezlerinde çözülemeyen 3 diskten veri aldık. Veri kurtarma sektöründe daha önce dünyada tesbit edilmemiş 4 PCB eşleşmesi bulduk. Daha önce çözümü bulunmamış 2 arıza senaryosunu çözdük. Kullandığımız veri kurtarma cihazı üreticisinin teknik departmanının bize çözüm bulamadığı 3 müşteri hard diskinden veri aldık. Bulduğumuz bazı çözüm metodlarımız yurtdışı bazı veri kurtarmacılar tarafından hayret ve şaşkınlıkla karşılandı.

Sektörde üst sıralara koşuyoruz.

Digital Veri Kurtarma
Verilerinizi Önemsiyoruz

Leave a Reply

Your email address will not be published.