digital veri kurtarma

Kurtarılamayan Hard Diskten % 99 Veri Kurtarma

Kurtarılamayan Hard Diskten % 99 Veri Kurtarma

Müşterimiz daha önce bir veri kurtarma firmasına hard diskini göndermiş. X veri kurtarma firması veri kurtarma sonrasında  ancak 1 gb civarında veriyi bulabilmiş. Başarısız kurtarma işlemi sonrasında hard diski kendisine ücretsiz iade edilmiş.

Söz konusu firmayı tanıyorum.  Veri kurtarma için gerekli olan birçok donanıma sahip ve sektörde önde gelen firmalardan birisi.

Hard Disk müşterimiz tarafindan bize ulaştırıldığında  diskin açılmış olduğunu gördük.  Analiz esnasında hard diske veri kurtarma cihazı ile normal erişim sağlanabilir durumda idi. Ama Veri Kurtarma cihazı dosya sistemini oluşturamıyordu dolayısı ile biz de çok az veri bulunabilidik.

Hard Disk içine girerek diskin içinde data olup olmadığını kontrol ettik. Diskte çok fazla veri bulunuyordu.

Veri kurtarma cihazları esasen ulaşılamayan veriye erişmek ve o veriyi alabilmek üzerine tasarlanmıştır. Ulaşılan verilerin tekrar derlenmesi/çözülmesi/yeniden düzenlenmesi işlemi ayrı bir işlem olup cihazların bu alanda eksikleri bulunabilmektedir.

Sorunlu hard diskten dataları % 99.99 sağlamlıkta başka bir diske aktardık. Ve aktardığımız disk üzerinde 2. adıma geçtik.

İşlem bittiğinde hard diskte bulunan tüm verileri , hatta müşterimizin  daha önce silip unutmuş olduğu verileri de kurtuldu.

Referansları oldukça güçlü olan X veri kurtarma firmasının bu verileri bulamamış olması beni gerçekten şaşırttı.  Aldığımız sonuç  müşterimizi oldukça sevindirdi.

Başarılı işlem bizi de çok mutlu etti. Ve oldukça gururlandık. Sektörde kısa sürede saygın bir konuma ulaşma arzumuz daha da güçlendi.

Digital Veri Kurtarma 

Verilerinizi Önemsiyoruz

2 comments to “Kurtarılamayan Hard Diskten % 99 Veri Kurtarma”

You can Yorum Yaz or Trackback this post.

  1. Murat - Ağustos 31, 2021 at 5:25 pm Reply

    Yıllardır sakladığım ve güvenip kimseye dokundurmadığım WD 2tb NAS harddiskimi veri kurtarma için yurtdışına götürmeyi planlıyordum. Araştırmalarım sonucunda bulduğum ve görüşmelerim neticesinde güven veren murat beye harddiskimi teslim ettim. Klasör sistemi ve isimleri ile birlikte diskime kaydettiğim tüm verilerim kurtuldu. Murat beye ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ederim. Uçuk kaçık paralar vermeye, amatör kişilerin ellerine hatıralarımızı teslim etmeye ve yurtdışına yönelmeye hiç gerek yok.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.