WD5000LPVX 22V0TT0

WD5000LPVX 22V0TT0 Veri Kurtarma

Fiziksel Hasarlı  Üzerine Windows Kurulmuş WD5000LPVX 22V0TT0 Hard  Diskten Veri Kurtarma 

WESTERN-DIGITAL-WD5000LPVX-22V0TT0-500GB
WESTERN-DIGITAL-WD5000LPVX-22V0TT0-500GB

 

Western Digital WD5000LPVX 22V0TT0 Hard Diskimdeki Verilerimin Kurtarılmasını  İstiyorum

Baki … /Aydın

Müşterimiz Baki Bey,  WD5000LPVX 22V0TT0 Hard diskindeki verilerine ulaşamadığını söyleyerek bize ulaştı.

Hard Disk Veri kurtarma işlemine başlamadan önce , diskin hikayesini öğrenmek önemli bir detaydır.  Hard diskindeki verilerine ulaşamayınca kendi çabası ile D: Sürücüsünden bazı verilerini alabilmiş. Ardından bir bilgisayarcıya götürmüş, bilgisayarcı hard diske yeniden Windows kurmuş, verilerine yine ulaşamayınca bu defa başka bir bilgisayarcının aracılığı ile fiyat araştırmasına girmiş.

Daha önce aldığı fiyatlara göre % 30 daha uygun teklif fiyatı verdiğimizi bize sonradan söyledi 🙂 . Teklif aldığı yerler, hard disk okuyucu kafa arızası var diye fiyatlandırma yapmışlar.

Har diski aldığımızda , Veri kurtarma cihazımız yardımı ile firmware dosyalarının birkaçının bozulduğunu gördük. Ayrıca disk , bazı fiziksel hasarlar nedeni ile meşgül moduna geçmiş, aşırı yavaş veri transferi yapar durumda idi. Bu yavaşlamayı giderdik. Ardından okuyucu kafa ve kısa bir sağlamlık testi yaptık. Hard disk okuyucu kafaları sağlam, ancak diskin ilk 50 GB lık bölümümde muhtemelen plakalarda bozulmadan dolayı yavaş okuma vardı.

İlk işimiz ham verileri  başka bir diske almak oldu. Ancak ilk 50 GB lık kısımda yavaşlamayı görünce , bu kısmı atlayarak kalan 450 GB lık kısmı aldık (% 97 lik kısmını ). Ardından tekrar başa dönerek atladığımız kalan kısımları da tamamladık.  Sadece %.0,35 lik kısmı aktarılamadı.

Ardından verileri aktardığımız dişk disk üzerinden veri kurtarma işlemine geçtik. Üzerine yeniden Windows kurulmuş olmasından dolayı C: Sürücüsünde bazı dosyalar eksik veya hasarlı olarak çıkarıldı.

Sonuç olarak Veri kurtarma işleminde bize düşen işlem %99,65  başarılı sonuçlandı.

Bu kadar çabuk olacağını beklemiyordum.

Baki … /Aydın

 

Verileriniz Önemlidir. 

DigitalVeriKurtarma.com

Yorum Yaz

Your email address will not be published.