Windows kurulduktan sonra verilerin kurtarılması

BİLGİSAYARIMA FORMAT ATTIM RESIMLERIM,VIDEOLARIM SİLİNDİ YARDIM LÜTFEN!

Adem B….    /  Bursa

 

İçinde verileri bulunan Toshiba Laptop Hard Diskine  Windows kurulması sonrasında kaybolan verilerin kurtarılması için gelen hard diskten  D bölümü % 100 kurtarıldı.

C bölümünden ise sağlam kalan veriler çıkartıldı.

Hard Disk üzerine yeniden sistem kurulması halinde bir kısım veri artık hiçbir şekilde geri gelmeyecek şekilde kaybolmaktadır.  Klasik veri kurtarma yazılımları ile bu durumdaki hard disklerden verilerin geri gelmesi ihtimali genelde çok düşüktür.

Söz konusu hard diskte yaptığımız tarama sonrasında eski dosya sistemlerinin bozulmuş olduğu görüldü.  Bazı dosyalar isim olarak hala görünüyor olmasına rağmen bozulmuş olarak çıktı.

Neyse ki müşterimiz için önemli olan veriler D bölümünde bulunduğundan dolayı kendisini istemiş olduğu verilerine kavuşturduk.

 

Müşterimizden aldığımız geri dönüşler bizi mutlu ediyor.

Kuzenim çıkan sonucu çok beğendi. A’dan Z’ye kadar her yönü ile işinin profesyoneli bir abimiz. Arızalı hard diskimi gönderdim, anında işleme başladılar ve neredeyse tüm dosyalarımı kurtardılar. Teknik konularda da gayet açıklayıcı ve karşıdaki kişinin anlayacağı dilden durumu izah edip, akabinde işlemi gerçekleştirdiler. Umarım bir daha bu tarz bir problem yaşamam, fakat velev ki oldu, başvuracağım adres belli.. Herşey için çok teşekkürler…

 

Has one comment to “Windows kurulduktan sonra verilerin kurtarılması”

You can Yorum Yaz or Trackback this post.

 1. digitalvk - Aralık 31, 2018 at 4:00 pm Reply

  Bir başka hard disk benzer sorun ile geldi.

  Format atma ekranında verileri silinmiş bir harddiskim var. C ve d diye iki ayrı sürücü vardı. D de önemli verilerim olduğu için onları kurtarmak istiyorum. Fakat şuan herşey silindiği için sürücüler de birleşmiş halde ve ayrılmamış alanda. Bu durumdaki harddiskten veri kurtarmak mümkün mü? Sadece d sürücüsündeki aile resimleri ve videoların kurtulmasını istiyorum başka bir şey değil. Teşekkür ederim.
  Ahmet K…

  Eski hard diske Windows kuruldu , D deki verilerim kayboldu almak istiyorum talebiyle gelen diskinizde incelememiz sonucunda , hard disk kontrol panelinde biçimlendirilmemiş, başlatılmamış olarak görünüyordu. Diskte oldukça fazla miktarda yavaş sektör , ve normal düzeyin çok üzerinde bad sector oluştuğu için klasör sistemi hasar görmüş diske nomal şekilde erişmeye çalışıldığında donmalar meydana gelmekte idi.
  Veri kurtarma cihazı ile içeriğe erişerek ham veri dışarı aktarıldı. Ardından dosya sistemi kurtarma işlemi denendi. Dosya sistemi tahrip olduğu için D klasör yapısı dizin olarak bulunmuş olmasına rağmen endexlemelerdeki karışıklık düzelmedi. Bu nedenle D sürücüsündeki dosyaların büyük kısmı bozuk olarak çıktı.
  Bunun üzerine
  Tüm diskte tarama yapılarak sağlam olan dosyaları bulup çıkarma işlemi yapıldı. Çıkan dosyalarda sağlamlık oranı % 80 in üzerinde .

  D klasör yapısı ve tam tarama ile bulunan sağlam ses görüntü ve video dosyaları çıkarıldı. Tarafınızdan temin edilen diske aktarıldı.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.